XI Ruhnu viiulilaager 
28. juuni -  5. juulini 2024

Laagri eestvedajad on viiuldajad Karoliina Kreintaal ja Lee Taul ja pärimusmuusik Kairi Leivo. Sündmusest on aastatega saanud omalaadne väikesaare festival, mis pakub põnevat programmi loengutest matkadeni. Seitsme päeva jooksul saab laagris õppida ruhnurootsi repertuaari - tantse, koraale ja viiulimuusikat.

Selleaastased külalisõpetajad on maailmakuulsa ansambli El Khat liikmed Eyal El Wahab, Lotan Yaish ja Galor Yefet, kes esinesid möödunud aasta Viljandi pärimusmuusika festivalil. Iisraelist pärit muusikud keskenduvad laagris jeemeni-juudi muusika ja kultuuri tutvustamisele. Eyal El Wahabi eestvõttel ehitavad laagrilised ka oma pillid, kuna suur osa jeemeni-juudi möödunud sajandi instrumentidest olid just käepärastest vahenditest ehitatud, millest tuleneb ka selle muusika omanäoline kõla.

foto: Hila Ahwal

Laagrisse saab kandideerida alates 12-eluaastast, igasugustel pillimänguoskuse tasemetel ja lisaks viiulitele võib laagrisse tulla ka muude pillidega. Laagri osalejate arv on 25 inimest, mis annab võimaluse õpitube läbi viia väikestes gruppides. Kuna kohti on vähe, siis kuulutame peatselt välja laagrisse kandideerimise konkursi.

LOE LÄHEMALT

  • Laagrisse kandideerimise kuupäevad: 15. aprill - 25. aprill. Konkursi tulemused selguvad 4. maiks. Taotlusi saab täita sellel taotlusvormil. 

  • Katamaraan Runö: Väljumine Pärnu- Ringsu 28.06 kell 18.00 , Ringsu-Pärnu 5.07 kell 14.00

  • Osalustasu 275€ + praamipilet (täiskasvanud 40€, õpilased 20€) (Osalustasu sisaldab sööki, majutust ja õpetust) Kel soovi võib võtta endale eraldi majutuse küla turismitaludest oma kulu ja kirjadega,

  • Majutus on Ruhnu koolis. Võimalus on ka telkida.

  • Laagritasu maksmine toimub arve alusel, km ei lisandu. Soovi korral saab maksta ka osade kaupa. Soovitame laagris osalemise toetust või stipendiumi küsida ka Kultuurkapitalist 20.mail. Saame saata laagrisse vastuvõtmise ja osalustasu kohta kinnituskirjad. Muusikakoolide õpilased võivad taotleda toetust Muusikakoolide Liidu arengutoetuse programmist. (10.04-10.05)

  • NB! Eestirootslaste laulupidu: Vahetult peale viiulilaagrit toimub Haapsalu Piiskopilinnuses eestirootslaste V laulu- ja tantsupidu. Kõik Ruhnu viiulilaagrilised on lahkelt oodatud laulupeost osa võtma. Kui soovite koos meiega laulupeol osaleda, siis võite ka arvestada kuupäevadega: 05.-06. juuli. Laulupeol osalemine on rangelt vabatahtlik ning oma kulude ja kirjadega. Anname selle kohta ühes registreerimise väljakuulutamisega peatselt ka rohkem infot!

  • Laagrisse on oodatud ka kõik Ruhnus elavad inimesed igas vanuses, kellele on õpitubades osalemine tasuta.

Laagrit toetavad Ruhnu vald ja kool, Eesti Rahvakultuuri Keskuse Saarte programm, Kultuurkapital ja EML programm Noor Instrumentalist.